Moje zabawy z palmtopem

Dziś to tylko wspomnienie technologii, która już przeminęła wobec wszechkrólujących smartfonów, ale zabawa była fajna i dlatego pozostawiam tu tę podstronkę. :-)


Kilka lat temu bawiłem się palmtopami z systemem Windows Mobile co sprowadzało się głównie do rozgryzania tego co by tu jeszcze można z nim zrobić. Jak zwykle podejmowałem próby stworzenia czegoś własnego. Nie dla zarobku, nie na pokaz, ale by sobie udowodnić, że mogę.

Przedstawiam dwa popełnione przeze mnie proste programy-gry, które umilały mi życie w chwilach gdy nie miałem zbyt wiele czasu. W każdej chwili mogłem je odłożyć i dokończyć kiedy indziej.

Pierwszy to labirynt do wędrowania w trójwymiarowej przestrzeni, drugi to sympatyczna układanka typu puzzle.

Jeżeli uznasz, że warte są skopiowania i spróbowania to śmiało - nie krępuj się.

Instalacje są w postaci plików .CAB - po ściągnięciu przekopiuj je do palmtopa (np. do katalogu '\temp') i uruchom.

Programy zostały napisane pierwotnie dla PPC-2002 - na których chodzą dobrze. Pewną rozterkę przeżyłem po upgrad'zie systemu do PPC-2003. Nie ma on bibliotek obsługujących vbscripty. Po krótkich poszukiwaniach odnalazłem potrzebne biblioteki i stworzyłem też do nich małą instalację dla palmtopa. Teraz można uruchamiać moje programy (jak i wszystkie inne oparte o VB) również na PPC-2003.

Programik z biblioteką VB-runtime, konieczny do pracy w PocetPC 2003 uruchom bezpośrednio na PC-cie - zainstaluje wszystko jak trzeba.
Jeżeli masz system PocketPC 2002 to nie musisz instalować tych bibliotek - Microsoft już Ci je zainstalował fabrycznie.
 

Ach, zapomniałem dodać, że programy popełniłem przy użyciu programu Forward Pass Studio firmy Forward Pass Systems LLC, pozwalającym programować w środowisku VB i Java skryptów. A co najważniejsze - jest to program zupełnie darmowy ;-)

Ponieważ w tzw. "międzyczasiu" firma Forward Pass Systems zmieniła swoją stronę i nie ma na niej teraz dostępu tego programu, pozwalam sobie udostępnić go na mojej stronie, jako że w poprzedniej wersji strony firmowej nie było żadnych zastrzeżeń "płatnościowych" a i w samym programie nie ma mowy o licencji i płatnościach.
Dołączam też spakowany help do tego programu rozebrany na czynniki pierwsze w wersji html-owej - możliwej do czytania z palmtopa. Na PC-cie jest dostępny help z poziomu programu i nie ma sensu go używać w formie html. Jeżeli ktoś mnie przekona, że taka przeróbka formy (nie treści) jest pogwałceniem copyrights to natychmiast to wycofam ze strony. Stroną startową jest plik "welcome.htm"

3D JanLabZnajdź drogę przez labirynt. Możesz podejrzeć plan z zaznaczoną swoją pozycją, lecz z pewnymi ograniczeniami bo przecież nie może być za łatwo.

Pobierz


JanPuzzlePomieszany obrazek doprowadź do porządku. Możesz rozbić go na 16, 25 lub 36 kawałków. Co więcej możesz używać własnych, dowolnych obrazków. Porządkowanie polega na zwykłym przesuwaniu sposobem "drag-and-drop". W każdej chwili możesz podejrzeć cały obrazek.

Acha - to zrobiłem w wersji angielskiej, ale jakby ktoś koniecznie potrzebował, to przerobię na polską.

Pobierz